O mne


Narodil som sa 14. marca 1978 a vyrástol v Tepličke nad Váhom. Od detstva som sa zaujímal o hudbu, sníval o kariére speváka. Moji rovesníci sa hrávali, ja som sedel doma a počúval rádio. Analyzoval hudbu, robil si poznámky a vlastné texty na pesničky, ktorým som nerozumel.

Prvú pieseň Stačí malý úsmev som zložil, keď som mal dvanásť a spolu so sestrou Margitou sme ju nahrali na magnetofón. V sedemnástich som založil moju prvú kapelu On the way (1996) Naša pieseň Come and see sa dostala do rotácie v Žilinskom rádiu a dokonca vyhrala hitparádu! Hrali sme po regionálnych kluboch, ale rozpadli sme sa skôr, než si nás stihol všimnúť niekto z branže.

Podobne to bolo aj s chlapčenskou skupinou R.A.Y.S. (1999) v ktorej som bol hlavným spevákom. Nahrávacie spoločnosti o nás neprejavili záujem a tak som odišiel som do Izraela, aby som si zarobil peniaze na kvalitného producenta. V Tel Avive som robil kadečo. Začínal som na farme, neskôr som umýval riad v kuchyni či upratoval byty. Zahral som si v Oskarom ocenenom filme What a wonderful place a nahrával nové demá v štúdiu hitmakera Gerryho Wlodawskeho.

Po štyroch rokoch za hranicami som sa vrátil na Slovensko, skúsiť šťastie v šou Slovensko hľadá Superstar (2004) a  skončil som šiesty. Spolu s ďalšími finalistami sme nahrali najpredávanejší slovenský singel Kým vieš snívať a ja som dostal ponuku od Sony BMG na nahratie prvého albumu. Vrátil som sa do Izraela, kde vzniklo CD Exoterika (2005), z ktorého sa za krátke tri mesiace predalo vyše 11 000 kusov, čím sa album stal platinovým. Prelomový rádiový hit som nahral až koncom roka 2007 – Tlakovú níž. Môj druhý sólový album Tlaková níž priniesol aj ďalšie hity: Obyčajný, Spadla z oblakov či Na dne mora. Ďalší, v poradí tretí album Tráva musí rásť (2010) sa stal najsinglovejším albumom na Slovensku. Najúspešnejším singlom sa stal Čierny dážď, na vrchole najhranejších slovenských skladieb roku 2010 bol tri týždne.

Zmluvy s vydavateľstvom EMI sme ukončili vydaním výberovky Všetko najlepšie (2012) Vtedy som sa už začal presadzovať aj ako autor piesní pre iných interpretov. Dominike Mirgovej som napísal prelomový singel Nová a založil som vydavateľstvo Galgan Music, v ktorom sme jej vydali dva albumy. V roku 2013 som na podnet kamarátky Ivetky Haulíkovej napísal prvú pesničku pre deti, volala sa Veselé zúbky. Po nej prišli ďalšie motivačné pesničky pre deti a vznikol projekt pre (ne)poslušné deti.  V roku 2014 som vydal prvý album pre deti „Pesničky pre ne/poslušné deti“ a zároveň aj môj piaty album #5. Dnes už mám detské albumy štyri a na Vianoce 2016 som si spravil radosť albumom „Tešíme sa na Ježiška“, za ktorý som vďaka mojim fanúšikom dostal štvornásobnú platinovú platňu.

Robím to, čo som vždy chcel. Spievam, koncertujem, tvorím pod značkou svojho vlastného vydavateľstva. Ďakujem tomu hore, že mám stále múzu a taktiež môjmu tímu a fanúšikom, ktorí ma podporujú.