O mne


Narodil som sa 14. marca 1978 a vyrástol v Tepličke nad Váhom. Od detstva som sa zaujímal o hudbu, sníval o kariére speváka. Moji rovesníci sa hrávali, ja som sedel doma a počúval rádio. Analyzoval hudbu, robil si poznámky a vlastné texty na pesničky, ktorým som nerozumel.

Prvú pieseň Stačí malý úsmev som zložil, keď som mal dvanásť a spolu so setrou Margitou sme ju nahrali na magnetofón. V sedemnástich som založil moju prvú kapelu On the way. Naša pieseň Come and see sa dostala do rotácie v žilinskom rádiu a dokonca vyhrala hitparádu! Hrali sme po regionálnych kluboch, ale ako to v živote býva, rozpadli sme sa skôr, než si nás stihol všimnúť niekto z branže. Podobne to bolo aj s chlapčenskou skupinou R.A.Y.S. v ktorej som bol hlavným spevákom.

Odišiel som do Izraela, krajiny, ktorá ma vždy lákala. A nakoniec aj odmenila. V Izraeli som spieval v reklamách, zahral si v Oskarom ocenenom filme What a wonderful place a pracoval v štúdiu hitmakera Gerryho Wlodawskeho. Po štyroch rokoch za hranicami som v prvej verzii Superstar na Slovensku skončil šiesty. Spolu s ďalšími finalistami sme nahrali najpredávanejší slovenský singel Kým vieš snívať a ja som dostal ponuku na nahratie prvého cédečka. V Tel Avive vznikla Exoterika, z ktorej sa za krátke tri mesiace predalo vyše 10 000 kusov, čím sa album stal platinovým. Prelomový rádiový hit som nahral koncom roka 2007 – Tlakovú níž. Môj druhý sólový album Tlaková níž priniesol aj ďalšie hity: Obyčajný, Spadla z oblakov či Na dne mora. Ďalší, v poradí tretí album Tráva musí rásť sa stal najsinglovejším albumom na Slovensku. Najúspešnejším singlom sa stal Čierny dážď, na vrchole najhranejších slovenských skladieb roku 2010 bol tri týždne.

Vtedy som sa už začal presadzovať aj ako autor piesní pre iných interpretov. Dominike Mirgovej som napísal prelomový singel Nová. Práve s ním prerazila. V roku 2013 som napísal prvú pesničku pre deti, volala sa Veselé zúbky. Po nej prišli ďalšie motivačné pesničky pre deti a dnes už aj knihy. V roku 2014 som vydal prvý album pre deti „Pesničky pre ne/poslušné deti“ a zároveň aj môj piaty album #5. Dnes už mám detské albumy dva a na Vianoce 2016 som si spravil radosť albumom „Tešíme sa na Ježiška“, za ktorý som dostal dvojnásobnú platinovú platňu. Robím to, čo som vždy chcel. Spievam, koncertujem, tvorím pod značkou svojho vlastného vydavateľstva Galgan Music.

A ešte jedna vec: Ďakujem svojim fanúšikom za podporu, ktorú mi prejavujú celé tie roky! Ste TOP!

Miro